صعود جوانان ایران به دور حذفی جام ملت‌های آسیا

0
135

تیم ملی فوتبال جوانان ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۳:۳۰ به مصاف ویتنام رفت و توانست با برتری ۳ بر یک برابر این تیم، راهی مرحله یک چهارم نهایی شود و انگیزه زیادی برای کسب سهمیه جام جهانی داشته باشد.

در این دیدار، شاگردان صمد مرفاوی کار را هجومی آغاز کردند و حتی می‌توانستند در همان ۲۰ دقیقه ابتدایی دو بار دروازه حریف را باز کنند اما بی‌دقتی در زدن ضربات آخر سبب شد تا ایران برای رسیدن به گل نخست خود، ۳۶ دقیقه منتظر بماند. در دقیقه ۳۶، ارسال صفری روی یک ضربه ایستگاهی با ضربه سر زیبای حزباوی همراه شد تا گل نخست ایران به ثمر برسد.

در ادامه این ویتنامی‌ها بودند که فشار را زیاد کردند و حتی در دقیقه ۴۱ فرصت داشتند تا دروازه ایران را باز کنند اما ضربه کانگ به تیر دروازه برخورد کرد و با برخورد به دروازه‌بان ایران به کرنر رفت.

در نیمه دوم، حملات ویتنام بالاخره جواب داد و فن کانگ، کاپیتان ویتنام توانست روی یک پاس کات‌بک، دروازه شاگردان مرفاوی را باز کند. اما این پایان کار نبود و روی حرکت زیبای اسلام‌طلب و عبور از مدافع حریف، با پاسی کات‌بک سعید سحرخیزان را صاحب توپ کرد و او با ضربه‌ای دقیق دروازه ویتنام را برای بار دوم باز کرد.

در ۱۵ دقیقه پایانی، فشار ویتنامی‌ها بیشتر شد اما زارعی، دروازه‌بان ایران یک تنه مقابل حملات حریف ایستاد تا تیم ملی بتواند پس از استرالیا و بالاتر از ویتنام، به عنوان تیم دوم گروه B به یک چهارم نهایی صعود کنند. البته در اوقات تلف شده، حسین‌زاده توانست روی یک ضدحمله برای بار سوم دروازه ویتنام را باز کند و به دور بعد صعود کند.

در دیگر دیدار همزمان این گروه، استرالیا با نتیجه پرگل ۹ بر یک قطر را شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد.

در جدول استرالیا با ۶ امتیاز و تفاضل ۸+ به عنوان صدرنشین صعود کرد و ایران نیز با ۶ امتیاز و تفاضل ۲+ راهی دور بعد شد. ویتنام با ۶ امتیاز و تفاضل گل ۱- و قطر بدون امتیاز از صعود به دور بعد بازماندند.

حریف ایران در دور بعدی به احتمال زیاد ازبکستان، صدرنشین فعلی گروه اول است و این دیدار ساعت ۱۷:۳۰ روز شنبه برگزار خواهد شد.

ترکیب تیم ملی جوانان ایران در بازی با ویتنام:

ادیب زارعی، میلاد کر، محمدامین حزباوی، امین پیل علی(۶۸- اسلام‌طلب(۸۷- فیض‌آبادی))، مرصاد سیفی، علیرضا عنایت زاده، مجتبی فخریان(۷۹- حسین‌نژاد)، علیرضا صفری، دانیال ایری،سعید سحرخیزان و حسین حاجی زاده(۶۸- ابراهیم‌زاده)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید