برگزاری جام باشگاه‌های جهان، سودی برای کشتی ایران خواهد داشت؟

0
383

فدراسیون کشتی به دنبال برگزاری هفتمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه‌های جهان در ایران است.

پیشنهاد برگزاری رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان توسط ایران و در زمان ریاست فدراسیون رسول خادم با یک دلیل عمده یعنی ترویج و گسترش کشتی در دنیا صورت گرفت، اما در عمل عدم استقبال کشور‌های صاحب نام دنیا باعث شد این پروژه سرانجام مقبولی نداشته باشد و شاید در آن بُرهه از زمان با توجه به شرایط موجود میشد توجیهاتی را برای آن داشت، اما هم اکنون اصرار به برگزاری این تورنمنت آیا سودی برای کشتی ایران خواهد داشت؟

سال ۲۰۱۹ میزبان ششمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه‌های جهان بود که علیرغم میزبانی این مسابقات به نحو شایسته و پرداخت تمام هزینه‌های تیم‌های شرکت کننده، برگزاری مسابقات و جوایز، اما ضعف فنی این تورنمنت باعث شد همه چیز تحت الشعاع این موضوع قرار گیرد.

حضور تیم‌های ضعیف آن هم با ترکیبی ناقص باعث تنزل فنی رقابت‌ها شده بود و در واقع این تورنمنت جذابیتی هم برای علاقه‌مندان به کشتی نداشت.

حال با توجه به تجربه سال گذشته، تحریم‌های ظالمانه، افزایش قیمت ارز و شیوع ویروس کرونا که به طور حتم باعث می‌شود کشور‌ها استقبال کمتری را به مراتب از سال‌های گذشته داشته باشند آیا پذیرفتن میزبانی رقابت‌های درجه چندم که نه بار فنی دارد و نه توجیه مالی منطقی؛ می‌تواند برای کشتی ایران مفید باشد و آیا بهتر نیست حالا که استان‌های همدان و کردستان موافق برگزاری یک تورنمنت در منطقه خود هستند آن هم با این هزینه‌های سنگین، مسابقاتی را میزبان باشیم که برای کشتی ایران به لحاظ فنی و مالی سودی را در پی داشته باشد. البته در صورتی که سازمان لیگ فیلتر‌هایی نظیر ایجاد تعهد برای کشور‌ها مبنی بر استفاده از کشتی گیران عنواندار و پرداخت برخی هزینه‌ها توسط تیم‌های شرکت کننده را ایجاد کند شاید برگزاری این تورنمنت توجیه داشته باشد، ولی در غیر این صورت بعید است این نوع مسابقات از جهات مختلف برای ما منفعتی داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید