اخبار جدید

محرومیت یکساله ستاره تیم ملی به خاطر دوپینگ

فارس نوشت: ملی‌پوش تیم والیبال هراز آمل به دلیل استفاده از ماده ممنوعه یک سال محروم شد.

نمونه دوپینگ امیرحسین توخته، ملی‌پوش والیبال ایران و عضو تیم هراز آمل در آستانه دیدار حساس در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های لیگ برتر مقابل پیکان مثبت اعلام شد. به این ترتیب این بازیکن به مدت یک سال از حضور در میادین محروم شد. با وجود اینکه گفته می‌شد وی از یک ماده ممنوعه به منظور درمان و رفع بیماری استفاده کرده است، اما کمیته ضددوپینگ مدارک ارائه شده از سوی توخته را نپذیرفت و اعلام کرد که وی یک سال از حضور در میادین محروم شده است.

امیرحسین توخته چندی پیش در این خصوص اظهار داشت: مثبت شدن تستم ربطی به روزهای اخیر ندارد و حدود 2 ماه پیش این اتفاق رخ داده است. همان زمان هم اعتراض اولیه خودم را اعلام کردم و مدارکش را هم ارائه دادم. موضوع از این قرار است که به دلیل مشکل کلیوی که داشتم مجبور به استفاده از دارو بودم. این دارو زیر نظر پزشک متخصص مصرف شده و مسئولان فدراسیون پزشکی ورزشی هم این موضوع را تایید کردند.

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی و تیم والیبال هراز آمل هم در این مورد مدعی شده بود «این جوسازی‌ها اهمیتی برای ما ندارد و توخته بهترین عملکرد را مقابل پیکان خواهد داشت. این بازیکن دوپینگ نکرده و از داروهایی استفاده کرده که برای بیماری‌اش بوده است. اعلام نام توخته به عنوان بازیکن دوپینگی یک تخلف و کار غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی بود. آنقدر مدارک متقن وجود دارد که هیچ شائبه‌ای در خصوص این موضوع وجود ندارد.»

حالا باید منتظر ماند و دید که واکنش فدراسیون پزشکی ورزشی، فدراسیون والیبال و باشگاه هراز آمل نسبت به این موضوع چه خواهد بود و دلیل محرومیت این بازیکن در حساس‌ترین مقطع لیگ والیبال چیست؟ ضمن اینکه باید دید بهروز عطایی برای پر کردن جای خالی توخته در دیدار حساس با پیکان چه برنامه‌ای خواهد داشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *